Ιδανικό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό στην εκκίνηση της φετινής Ευρωλίγκας, καθώς μέσα σε δύο εβδομάδες «καθάρισε» ισάριθμες ισπανικές ομάδες στο ΣΕΦ για το «2Χ2».
Κι αν η ευρύτατη νίκη (75-50) επί της Μπασκόνια ήταν λίγο-πολύ αναμενόμενη, η επιτυχία επί της Ρεάλ, με 74-68, συνιστά αληθινό επίτευγμα απέναντι σε μια ομάδα με τρομερό βάθος, την οποία ο Γιώργος Μπαρτζώκας είχε χαρακτηρίσει μόλις χθες την πιο δύσκολη της Ευρώπης.
Το κείμενο ανανεώνεται…
Προτεινόμενα για εσάς