Μπορούν και χωρίς ΛεΜπρόν οι Λέικερς

Παρά το ότι αγωνίστηκαν χωρίς ΛεΜπρον Τζέιμς, Κούζμα και Ντέιβις, οι Λέοκερς είχαν εύκολο βράδυ στο Μπρούκλιν, όπου επικράτησαν με 126-101 των Νετς, που δεν είχαν στη διάθεσή τους τον Χάρντεν.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν από την αρχή τον έλεγχο του αγώνα και στην τρίτη περίοδο αύξησαν την διαφορά στο σκορ, κρατώντας με άνεση το προβάδισμα και την νίκη, που ήταν η υπ΄ αριθμόν 33 σε 53 αγώνες του εφετινού ΝΒΑ.

Κορυφαίος των Λέικερς ήταν ο Αντρέ Ντράμοντ με 20 πόντους και 11 ριμπάουντ, ενώ πολύ καλή απόδοση για την ομάδα του Λος Αντζελες (οκτώ παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων) είχε και ο Ντένις Σρέντερ, ο οποίος τελείωσε τον αγώνα με 19 πόντους.

Με τους νικητές έπαιξε για τρία λεπτά και ο Κώστας Αντετοκούνμπο, ο οποίος «μάζεψε» ένα ριμπάουντ και «μοίρασε» μία ασίστ, ενώ από τους γηπεδούχους, ξεχώρισαν οι Ντουράντ και Ιρβινγκ, με 22 και 18 πόντους, αντίστοιχα.