Νίκη με υπογραφή Άλβαρες για τον Αστέρα Τρίπολης

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στα πλέι άουτ του πρωταθλήματος ο Αστέρας Τρίπολης, που επικράτησε του Παναιτωλικού με 2-1 στο «Θ. Κολοκοτρώνης».

Οκ Αρκάδες ξεκίνησαν καλύτερα, είχαν τις ευκαιρίες και στο 31ο λεπτό κέρδισαν πέναλτι που καταλογίστηκε μέσω VAR, σε μονομαχία του Καστάνιο με τον Χουχούμη.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπαράλες, με τον Αργεντινό σέντερ φορ να νικά τον Ανέστη και να ανοίγει το σκορ, με το 1-0 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.

Στις αρχές του β΄ ημιχρόνου τα «Καναρίνια» έφτασαν στην ισοφάριση, όταν από κλέψιμο του Χουχούμη επωφελήθηκε ο Κολοβός που έγραψε το 1-1.

Κι ενώ ο αγώνας στην πελοποννησιακή πρωτεύουσα φαινόταν να οδεύει προς την ισοπαλία, στο 90ό λεπτό ο Άλβαρες βρήκε την ευκαιρία για να σημειώσει το νικητήριο τέρμα, το πρώτο του για τον Αστέρα.