Η Χάβρη έβαλε… δύσκολα στην Παρί Σεν Ζερμέν, αλλά η πρωταθλήτρια Γαλλίας έκανε νικηφόρο «ποδαρικό» στη Ligue 1, σημειώνοντας τρία γκολ στα τελευταία λεπτά του εκτός έδρας αγώνα της, για το τελικό 1-4.

Μπορεί να δυσκολεύτηκε πολύ στην έδρα της Χάβρης, αλλά η Παρί Σεν Ζερμέν ξεκίνησε με εκτός έδρας “τεσσάρα” την υπεράσπιση του τίτλου της στη Ligue 1 (1-4).

Το σκορ του αγώνα ήταν “κολλημένο” στο ισόπαλο 1-1 μέχρι και το 85′, με τον Λι να κάνει το 0-1 με υπέροχο πλασέ και τον στο 3′ και τον Γιορίς να ισοφαρίσει στο ξεκίνημα της επανάληψης (48′). Μάλιστα, η Χάβρη πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 55′, αλλά το VAR το ακύρωσε για χέρι.

Η Παρί Σεν Ζερμέν έδειχνε ικανή να κάνει γκέλα, αλλά ένα ξέσπασμά της έφερε το τελικό 1-4, με τους φιλοξενούμενους να σημειώνουν τρία γκολ μετά το 85′ με τους Ντεμπελέ, Μπαρκολά και Κόλο Μουανί (πεν.).