Όταν πέρασε το πρώτο ανταγωνιστικό δεκάλεπτο της Καρδίτσας, ακολούθησε η εκτός έδρας… χαλαρή επικράτηση του Ολυμπιακού (61-77) και το 3/3 στη Greek Basketball League. Πρώτος σκόρερ ο Σάσα Βεζένκοφ. Επανεμφάνιση για Νίκολα Μιλουτίνοφ, πριν το ματς στην έδρα της Μπάγερν Μονάχου, για τη Euroleague.

Την τρίτη του νίκη σε ισάριθμου αγώνες στη φετινή Greek Basketball League πέτυχε ο Ολυμπιακός, επικρατώντας εκτός έδρας της Καρδίτσας με 77-61.

Κορυφαίος για την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα -που πλέον στρέφει την προσοχή της στο εκτός έδρας ματς με την Μπάγερν Μονάχου (25.10.2024, 21:45) ήταν ο Σάσα Βεζένκοφ, ο οποίος σημείωσε 20 πόντους.

Πολύ καλός στην επανεμφάνισή του ήταν ο Νίκολα Μιλουτίνοφ, ο οποίος σκόραρε 12 πόντους με 6/7 δίποντα, σε μόλις 14 λεπτά συμμετοχής. “Διψήφιοι” για τον Ολυμπιακό ήταν ο Πίτερς (11 πόντοι) και Λαρεντζάκης (11 πόντους, 4 ασίστ).

Στον αντίποδα, ο Γουότσον ήταν πολύ καλός για την Καρδίτσα (16 πόντους), καθώς επίσης και ο Λιούις με 17 πόντους και 5/10 τρίποντα. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να “τονίσουν” το πρόβλημα που έχει ο Ολυμπιακός στα ριμπάουντ, παίρνοντας 12 επιθετικά!

Τα δεκάλεπτα: 14-19, 28-46, 46-62, 61-77

To άρθρο Καρδίτσα – Ολυμπιακός 61-77: Χαλαρό «διπλό» με Σάσα Βεζένκοφ πριν πάει στο Μόναχο δημοσιεύτηκε στο ELLADASPORTS .