Εκτός τετράδας του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος της Βαρκελόνης έμεινε η εθνική υδατοσφαίρισης των ανδρών. Πραγματοποιώντας πολύ κακή εμφάνιση, το συγκρότημα του Θοδωρή Βλάχου έχασε εύκολα 10-6 από την οικοδέσποινα Ισπανία στον προημιτελικό. Καταστροφικό αποδείχθηκε το τρίτο δεκάλεπτο για την εθνική ομάδα, όπου βρέθηκε πίσω με 5 γκολ (8-3) και ουσιαστικά έκρινε το τελικό αποτέλεσμα, παρά την προσπάθεια που κατέβαλε στο τελευταίο οκτάλεπτο.
Τα οκτάλεπτα: 2-1, 2-2, 4-0, 2-3
Πλέον η εθνική μας ομάδα θα περιοριστεί στη διεκδίκηση μίας θέσης μεταξύ της 5ης και της 8ης, αρχής γενομένης από τον αγώνα της Πέμπτης (26/7) με τη Ρωσία, η οποία νωρίτερα συνετρίβη από την Ιταλία με 11-1.
ΠΗΓΕΣ: ΕΡΤ3, ΑΠΕ-ΜΠΕsports.ert.gr.
2018-07-24 23:16:10