Με μία πολύ δυνατή αναμέτρηση θα γίνει η πρεμιέρα της Super League για την περίοδο 2020/2021.
Το ματς, Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής, η οποία θα είναι «λειψή», καθώς δεν θα διεξαχθούν οι αναμετρήσεις, ΑΕΚ-Ολυμπιακός και Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα.
Από εκεί και πέρα το υπόλοιπο πρόγραμμα περιλαμβάνει τις εξής συναντήσεις: Άρης-Λαμία, Ατρόμητος-Βόλος, ΟΦΗ-Παναιτωλικός, ΠΑΟΚ-ΑΕΛ.
Το πρώτο ντέρμπι της σεζόν θα φιλοξενηθεί την 5η αγωνιστική στο ΟΑΚΑ, ανάμεσα στην ΑΕΚ και στον ΠΑΟΚ, ενώ την 6η ημέρα ο «Δικέφαλος του Βορρά» θα υποδεχθεί τον Ολυμπιακό στην Τούμπα.
Το απόλυτο ντέρμπι του ελληικού πρωταθλήματος, Ολυμπιακός-Παναθηναίκός, θα γίνει την 9η αγωνιστική στο Καραϊσκάκη, ενώ ο ΠΑΟΚ θα περιμένει τους «πράσινους» στη Θεσσαλονίκη, την 13η αγωνιστική.